JAKIE SAMOCHODY MOGĄ BYĆ ODDANE DO KOMISU?
Pomimo tego, że czasem przywiązujemy się do pojazdów jakimi się przemieszczamy, warto pamiętać, że nie warto ryzykować bezpieczeństwa swojego i innych na drodze poruszając się uszkodzonym autem. W przypadku powstających awarii w samochodzie, a także po prostu starzenia się naszego pojazdu, często odpowiednią decyzją okazuje się sprzedanie go i zakup nowego auta. Niestety proces sprzedaży zwykle trwa długo i wymaga dużego zaangażowania. Istnieją jednak inne, oprócz sprzedaży bezpośredniej opcje sprzedaży auta, są to np.: oddanie auta do komisu oraz do skupu.
NA CZYM POLEGA ODDANIE AUTA DO KOMISU
Podstawowym plusem korzystania z usług komisu samochodowego jest zdjęcie z siebie obowiązku planowania i kontroli całego procesu sprzedaży auta. Jest to więc zatem dobre rozwiązanie w przypadku osób, które chcą sprzedać pojazd jednak nie mają czasu na zajmowanie się sprzedażą. Oddając auto do komisu należy podpisać umowę, w której wykaże się wszelkie warunki zawieranej współpracy, w tym przeznaczoną dla komisu prowizję.
Otóż, właściciel auta oddając je do komisu, przekazuje jego pracownikom obowiązek wystawiania samochodu na sprzedać, rozmów z potencjalnymi nabywcami, a także dbania o dobry stan auta. Warto jednak pamiętać, że w przypadku komisu, trudno przewidzieć, kiedy nastąpi faktyczna sprzedaż, a do jej czasu właściciel nie otrzymuje zapłaty, a także nie może korzystać z pojazdu. Oznacza to, że samochód jest w dobrych rękach, proces jego sprzedaży trwa (bez wymaganego zaangażowania właściciela) jednak realizacja transakcji następuje w bliżej nieokreślonym momencie. Jest to zatem rozwiązanie szczególnie atrakcyjne w przypadku sprawnych i atrakcyjnych samochodów, co do których można mieć pewność, że po wystawieniu na sprzedaż będą cieszyły się dużym powodzeniem nabywców.
ODDAĆ DO KOMISU CZY DO SKUPU SAMOCHODÓW UŻYWANYCH
Z kolei, w przypadku mniej atrakcyjnych pojazdów, a także aut uszkodzonych, warto rozważyć oddanie ich do skupu. Profesjonalne skupy samochodów używanych oferują bardzo szybką wycenę, a także nie wymagają wypełnienia skomplikowanych formalności. Dodatkowo jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy właściciel potrzebuje szybkiej zapłaty, ponieważ transakcja ze skupem może być dokonana „od ręki”, a właściciel samochodu może otrzymać gotówkę nawet tego samego dnia.
Innym pozytywnym aspektem oddawania samochodu do skupu jest fakt, że właściciel nie musi się martwić o stan techniczny czy wygląd sprzedawanego auta. Od momentu podpisania umowy, to firma nabywająca samochód staje się jego pełnoprawnym właścicielem, a co za tym idzie po jej stronie leży jego ewentualna naprawa. Oddanie auta do skupu jest zatem świetnym rozwiązaniem, gdy chce się wykonać szybką i bezproblemową transakcję.