SKUP CZY SPRZEDAŻ INDYWIDUALNA, CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ AUTA Z ZYSKIEM?
Decyzja o kupnie nowego samochodu zwykle poprzedzona jest chęcią sprzedaży poprzedniego pojazdu. Taki proces bywa czasochłonny i frustrujący. Zrobienie zdjęć, przygotowanie opisu i wystawienie ogłoszenia na wielu internetowych portalach ogłoszeniowych to wymagające czynności. Następnie przychodzi czas na odbieranie telefonu i umawianie się na spotkania z potencjalnymi kupcami, którzy często są niezdecydowani, a do tego próbują negocjować cenę. Właśnie dlatego właściciele samochodów często decydują się na oddanie ich do skupu. Czy takie rozwiązanie się opłaca?
JAK PRZYGOTOWAĆ SAMOCHÓD DO SPRZEDAŻY?
Samochody używane często mają jakieś wady czy drobne usterki. Niezależnie od tego, czy kierowca chce sprzedać pojazd samodzielnie, czy może skorzystać z usług skupu aut, powinien odpowiednio przygotować swój pojazd. Takie działanie ma na celu uzyskanie lepszej wyceny w skupie albo możliwość wycenienia pojazdu drożej. Mówiąc o przygotowaniu auta, mamy na myśli przede wszystkim podstawowy detailing, czyli dokładne wyczyszczenie. Chodzi tutaj głównie o karoserię i szyby. Wnętrze auta również ma ogromne znaczenie. Odkurzenie pojazdu, opróżnienie bagażnika czy usunięcie zabrudzeń z karoserii i tapicerki mają ogromne znaczenie, ponieważ wnętrze samochodu jest jego wizytówką.
CZY WARTO ODDAĆ AUTO DO SKUPU?
Kierowcy, którzy kiedykolwiek sprzedawali pojazd samodzielnie, wiedzą, ile czasu zajmuje ten proces i z czym się wiąże. Wiele osób uważa, że sprzedając pojazd na własną rękę, zamiast skorzystać z usług skupu samochodów osobowych, mogą zarobić więcej. W rzeczywistości jednak bywa różnie. Próby negocjacji potencjalnych kupców bywają frustrujące, a sprzedający nierzadko obniżają cenę, ponieważ cały proces trwa zbyt długo.
Oddając pojazd do skupu, można liczyć na otrzymanie gotówki od ręki, co jest bardzo wygodne, szczególnie jeśli kierowca ma w planach kupno nowego auta albo przeznaczenie pieniędzy na co innego. Poza tym sprawdzony skup uczciwie wycenia pojazd, a do tego przyjmuje również samochody, które są po wypadku bądź uległy uszkodzeniom w innych okolicznościach.